Lihakeha skeem

Kaelakarbonaad 1 Abatükk 2 Seljakarbonaad 3 Ribi 4 Peekon 5 Sisefilee 6 Pehme Ribi 7 Tagatükk 8 Tagakoot 9 Esikoot 9 Esijalg 10 Tagajalg 10

Kaelakarbonaad on mõnusalt mahlane liha – eelistatuim kondita grill-liha ja parim šašlõki tooraine. Kaelakarbonaad sobib väga hästi ahjupraeks, hautamiseks, barbeque’ks ja praadimiseks.

Abatükk sobib šašlõkiks, guljašiks ja muuks kastmelihaks. Kondiga või kondita abatükk on hea valik ka küpsetamiseks ahjupraena ja asendamatu supi sees. Abatüki lihased on ebakorrapärased, üsna soonelised ja mõningase rasvasisaldusega.

Seljakarbonaad/välisfilee sobib grillimiseks ja praadimiseks minutipihvide, liblikate ja lõikudena, paneerituna, samuti ribadena vokiroogadesse. Mõnusa ahjuprae saab kamaraga välisfileest. Maitsvad on ka täidistega fileerullid ja fileetaskud. Seakarree sobib ahjus küpsetamiseks, ka grillimiseks, suitsutamiseks ja praadimiseks.

Ribi koos ribidevahelise lihaga on tõeliselt maitsev suutäis grillimiseks ja barbeque´ks.

Peekon on mahlane, pekist ja tailihast läbi kasvanud kondita küljeliha. Peekon sobib hästi viiludena praadimiseks ja grillimiseks, suure tükina ahjus küpsetamiseks, barbeque´ks ja suitsutamiseks. Väga maitsvad on ka erisuguste täidistega peekonirullid ja -taskud. Peekonit koos ribikondi ja kamaraga võib küpsetada ahjus, grillida ja suitsutada.

Sisefilee on pehmeim ja kalleim liha. Sisefilee sobib küpsetamiseks tavalises ja barbeque ahjus, grillimiseks, praadimiseks ja ribadena vokiroogadesse. See on puhas tailiha, tõeliselt hõrk suutäis.

Pehme ribi

Prae- ehk tagatükk on sobivaim ahjupraeks kas kamara ja kondiga või ilma. On parim suitsusingiks, guljašiks ja stroogonoviks, sobib ka voki- ja pajaroaks ning šašlõkiks.

Esi- ja tagakoot sobivad hästi suitsutamiseks, keetmiseks, küpsetamiseks, grillimiseks, barbeque´ks, süldiks ja supiks. Populaarne on saksapärane roog – seakoot hapukapsaga.

Esi- ja tagajalg